Musikalpub
Musikalpub – fredag 6. februar
Tema: Ladies Night!
Gjest: Linn Kathrin Taklo
Ta på deg stiletthelane og glittersminka, for fredag 6. februar er det klart for Musikalpub: Ladies Night – med musikalsongar der kvinner står i sentrum.
Enten du er lidenskapleg oppteken av kvinnekamp, eller berre vil ha ein skikkeleg gøyal kveld, er det berre éin ting å gjere: kom til Skifte og syng den hardaste girl power-låta du kan.Denne kvelden har vi med oss Linn Kathrin Taklo.
Linn Kathrin brenn for musikk og teater, og har lang erfaring som både skodespelar og instruktør. Ho er òg låtskrivar og komponist i Draum Studio, der ho har vore med på å skrive musikk til ei rekkje musikalar og dataspel.
Akkurat no er ho aktuell som låtskrivar for den feministiske musikalen «Olivia – Jenta som oppdaga kva stjerner er laga av», som har urpremiere ved Bergen Musikkteater 14. februar. Som stolt feminist (javisst!) gler ho seg stort til å vere gjest på Musikalpuben nett denne kvelden, når sterke kvinnestemmer skal hyllast.
Anders er sjølvsagt òg med – denne kvelden i ny, betre og meir kvinneleg form.
Så powerwalk deg ned til Skifte for ein kveld av dimensjonar. ALLE er velkomne!
Songliste for kvelden:
A Chorus Line:
At The Ballet
Dance Ten, Looks Three
A Little Night Music:
Millers Son
Send In The Clowns
Annie:
It’s A Hard Knock Life
Little Girls
Tomorrow
Chicago:
Cell Block Tango
Company:
You Could Drive A Person Crazy
The Ladies Who Lunch
Dream Girls:
And I Am Telling You
Listen
One Night Only
Evita:
Don’t Cry For Me Argentina
Follies:
Could I Leave You
Frozen Og Frozen 2:
Do You Want To Build A Snowman
For The First Time In Forever
Love Is An Open Door
In Summer
Let It Go
Reindeer Are Better Than People
Into The Unknown
Lost In The Woods
Funny Girl:
Don’t Rain On My Parade
Gypsy:
Some People
Everything’s Coming Up Roses
Heathers:
Candy Store
Dead Girl Walking
Freeze Your Brain
Lifeboat
Fight For Me
Shine A Light
Into The Woods:
I Know Things Now
On The Steps Of The Palace
Last Midnight
Kristina Från Duvemåla:
Du Måste Finnas
Legally Blonde:
Omigod You Guys
Ireland
So Much Better
Merrily We Roll Along:
Not A Day Goes By
Mulan:
Reflections
I’ll Make A Man Out Of You
Sister Act:
Faboulus Baby
The Life I Never Led
Six:
Don’t Lose Your Head
Something Rotten:
Right Hand Man
Waitress:
Bad Idea
She Used To Be Mine
The Negative
When He Sees Me
Wicked:
Defying Gravity
For Good
Popular
The Wizard And I
Dancing Through Life
No Good Deed
Witches of Eastwick
Make Him Mine
Waiting For The Music To Begin
………………………………………………………………………………..
Musikalpub – fredag 6. mars – kjem i billettsal!
Tema: På scenen i Noreg i år
Gjest: Lykke Kristine Moen
Lat oss vere ærlege: Det kan vere dyrt å gå i teater. Og er det musikal, kan det vere endå dyrare. Eg (Anders) har, som dykk alle, mang ein gong vridd lommeboka att og fram for å få sett akkurat den framsyninga eg vil.
Men i år treng du ikkje å fortvile. Fredag 6. mars er Musikalpub tilbake, og denne gongen er temaet alt som setjast opp på scenen i Noreg i år. Så om du Les Mis-sar ein Oslotur, eller ikkje får med deg Ungen, har det ingenting å seie. Du får opplevinga på Skifte – til ein brøkdel av prisen. (Faktisk kan du betale det du vil!)
Med oss denne gongen har vi igjen Lykke Kristine Moen. Lykke er ein aktør med lang fartstid i bransjen, og det skal ikkje sjå bort frå at ho sjølv har framført dei fleste musikalane på lista.
Så kva ventar du på?
Det stemmer. 6. mars.
Vi syngast.
Musikalvert og primus motor er Anders Vårdal Gjerde.
- Pianst er Frode Skag Storheim
Foto av Anders: Motstroen, Andreas Roksvåg